علوم شناختی اقتصاد شناختی را متحول می‌کند

رئیس دانشکده اقتصاد و معارف اسلامی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: علوم شناختی شاخه‌ای از علم است که می‌تواند در اقتصاد شناختی تغییر و تحول ایجاد کرده و رفتارهای اقتصادی را اصلاح کند.

بیشتر ...

کارهایی که علوم شناختی برای موفقیت رسانه انجام می‌دهد

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش علوم شناختی در موفقیت رسانه‌ها گفت: جایگاه علوم شناختی درفضای رسانه‌ را نمی توان نادیده گرفت.

بیشتر ...

تمامی ابعاد وجودی انسان به علوم شناختی مربوط می‌شود

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران باید بر روی ابعاد الهی انسان که به علوم شناختی مربوط می‌شود، کار کنند.

بیشتر ...

طهماسبی: علوم شناختی باعث جهش اطلاعات می شود

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صدا و سیما گفت: رشته علوم شناختی علم جدیدی است که می‌تواند در حوزه توسعه زیرساخت های علم و فناوری برای جهش اطلاعات نقش آفرینی کند.

بیشتر ...

شکری: علوم شناختی یکی از فناوری‌های نوین پیشرفته در ایران است

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید بهشتی گفت: ایران در فناوری‌های نوین بخصوص علوم شناختی پیشرفت های خوبی داشته است.

بیشتر ...

بهره‌گیری رسانه‌های ایرانی از «علوم شناختی» برای تربیت نسل اسلامی

استاد دانشگاه با تشریح تفاوت‌های رسانه‌های داخلی و رسانه‌های بیگانه در چگونگی بهره‌گیری از دانش‌ علوم‌شناختی بر بهره‌گیری رسانه‌های ایرانی از این دانش برای تربیت نسل اسلامی تأکید کرد.

بیشتر ...

علوم‌شناختی به کنترل فیزیولوژیکی مغز انسان می‌پردازد

معاون پژوهشی اسبق وزارت علوم گفت: رشته علوم شناختی از آنجایی که از چند علوم فلسفه، ذهن، روانشناسی و جامعه شناسی تشکیل شده به دنبال این موضوع است که سیستم کنترل فیزیولوژیکی مغز انسان را تحت کنترل درآورد.

بیشتر ...

غلامی: علوم شناختی ظرفیت‌های انسان را بررسی می‌کند

وزیر علوم گفت: علوم شناختی علاوه بر اینکه شناخت انسان و ظرفیت‌های انسان را مورد بررسی قرار می‌دهد در حوزه مدیریت آموزشی نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

بیشتر ...

نخستین کنفرانس علوم شناختی و رسانه اول اسفندماه برگزاری می‌شود

زمان برگزاری نخستین کنفرانس ملی علوم شناختی و رسانه که قرار بود ۱۱ مهرماه امسال برگزار شود با توجه به درخواست‌های مکرر مخاطبان، حامیان رسانه ای، مالی و معنوی، دانشجویان و پژوهشگران، با تصمیم کمیته اجرایی کنفرانس به اول اسفندماه سال جاری تغییر یافت.

بیشتر ...

آقاجانی: توسعه کشور از طریق علوم شناختی ممکن است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه توسعه کشور از طریق علوم شناختی ممکن است، گفت: علوم شناختی پاسخ خیلی از سوال‌های هستی شناختی‌ که زمان زیادی در حوزه های اخلاق و علوم انسانی مطرح بوده‌ را با چهره‌ای جدید احیا می‌کند.

بیشتر ...